חיים מאור | הניצבות

גלריה בארי בבית רומנו שמחה להציג את תערוכתו החדשה של חיים מאור, "הניצבות".

מאז ילדותו מוקף חיים מאור בנשים צעירות ומבוגרות, החל בשלוש אחיותיו הצעירות ממנו, אימו וסבתו, דרך הסטודנטיות הרבות שלמדו אמנות לצידו ותלמידותיו. הוא מרגיש נוח יותר בחברת נשים ולרוב משמש להן כאח או כאוזן קשבת לסיפוריהן ומצוקותיהן.

סדרת הציורים של נשים ניצבות, מלפנים או מן הגב, מציגה דמויות של נשים עוצמתיות הניצבות למול האמן בשלל שמלותיהן המדוגמות. בעבודותיו של מאור מן השנים האחרונות נוכחת צבעוניות, אורנמנטיקה וסגנון ציורי עשיר ופרטני שלא היה בציוריו הקודמים. הנשים ספציפיות מאוד וגם המיקום שלהן אל מול הנוף. הוא עובד על מצע עץ בפורמט מאורך. האופן בו ניצבות הנשים על רקע הנופים והאופן בו העבודות מוצבות בשורה זו לצד זו, כל אלו מאפיינים את התערוכה החדשה בגלריית בארי בבית רומנו.

את הנשים הניצבות מלוות פתקיות 'ממו' מצוירות, שנוספו לציוריו של מאור בשנים האחרונות. הממו היא פתקית נייר צבעונית ובגבה פס דביק, אשר משמשת כנייר לכתיבת מידע קצר, בדרך כלל תזכורת כלשהי המתייחסת לאובייקט שעליו היא מודבקת. ה'ממו' בא מתוך המודעות לשכחה הגוברת עם הזקנה, החשש מאובדן הזיכרונות והפחד לאבד את זהותנו, שמהווים מניע ביצירותיו של חיים מאור. ה'ממו' בציוריו הופך להרהור טורדני

אוצרת:
ד"ר זיוה ילין
פתיחה:
27/06/2024
נעילה:
10/08/2024