לימור צרור | עירוי פריפרי

בשישי 1.7 תיפתח תערוכתה של לימור צרור בגלריה בבארי.

זהו מיצב תלוי מקום, עבודה בתהליך. במיצב שיצרה לימור צרור לחלל היא מציבה לוח אלומיניום דק תעשייתי באורך 7 מטרים, חתוך בצורת מפת עוטף עזה ע"פ תוואי קו ההגנה הראשון. הלוח עבר פעולה של כיפוף, ריתוך ודריסה שקימטה את המשטח באופן אקראי,  הטביעה עליו סוג של פני שטח כטופוגרפיה של מפה או של תצלום אוויר. על המצע הקליפתי הקשה נוצרו פני שטח חדשים. השקעים מולאו והודבקו בחול לבן, עדין ורך שיצרו עליו דימויי ערוצי נחלים המאזכרים את הבתרונות החוליים שבאזור העוטף בכלל ובקיבוץ בארי בפרט. משטח האלומיניום מונח אופקית בגובה 15 ס"מ באוויר מעל הרצפה השחורה ונראה כצף באוויר – בחלקו התחתון הבלתי נראה מודבק פס חימום רצפתי המחמם אותו ל-50°.
על קונסטרוקציית התקרה נתלה כבל ממנו משתלשלים בקבוקי עירוי מלאים בנוזל ירוק שחור בגבהים שונים, מהם יורדים צינורות עירוי שמטפטפים את הנוזל שיתנקז לערוצים וייספג בחול, יתאדה ויצבע את החול והמשטח בהדרגה במהלך המיצב.

צביעת הערוצים בירוק שחור מקורה במציאות בעוטף לאור טרור העפיפונים, שהביא לשריפת שדות ושטחים פתוחים והשאיר אחריו עשן סמיך ומחניק ושדות חרוכים שחורים. עדיין נראים על אדמת העוטף שרידים מפויחים של שריפות הקיץ מבצבצים מפלומת הצמחייה החדשה שהוריקה בחורף. מעגל זמן שבין הרס לצמיחה והתחדשות. סאונד טיפות מטפטפות מהווה את הדופק והמקצב של המיצב שעוסק בזמן, תהליך והשתנות. האינפוזיות המטפטפות מטרתן לעזור, להיטיב את מצב החולה ולהציל חיים. האם העירוי שיזין את העורקים בעבודה אכן ירפא? האם הבקבוקים מכילים ברזל שחור וויטמינים ירוקים או צבע רעיל?
בעבודה עוסקת האמנית, מדריכת טיולים במקצועה שמכירה את האזור על נופיו ושביליו,  ביחסים בין המרכז לפריפריה הנגבית, בין חיים ומוות.

פתיחה בשישי 1.7 בשעה 19:00 ברחבת הגלריה בבארי.

שיח גלריה יתקיים בשבת 16.7 בשעה 13:00.

אוצרת:
ד"ר זיוה ילין
פתיחה:
01/07/2022
נעילה:
30/07/2022

דימויים נוספים מהתערוכה